Antonina - Słodka Manufaktura

11:26

ANTONINA to seria najwyższej jakości produktów cukierniczych. Wyróżniające je cechy to: prostota formy i intuicyjność użytkowania. Opakowania wchodzące w skład serii podzielono na dwie grupy: wypieki oraz różne formy cukru. Ponieważ wypieki z serii ANTONINA wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, do ich zabezpieczenia wybrano minimalistyczne opakowania z dużą powierzchnią przezroczystego tworzywa. Dzięki temu opakowanie nie dominuje nad produktem, lecz zabezpiecza je i eksponuje jego własne walory.

Cukier w nieprzetworzonej formie jest produktem mniej atrakcyjnym wizualnie, dlatego tę część kolekcji ANTONINA zamknięto w sztywnych opakowaniach z białego papieru o wysokiej gramaturze. Każdemu z produktów przypisano inny kolor, pozwalający na szybką identyfikację na półce sklepowej i w kuchni. Szczególne miejsce w kolekcji zajmują opakowania w formie tub. Pierwsze z nich, przeznaczone na cukier puder, wyposażone jest w zintegrowany młynek i sitko oraz otwór umożliwiający wysypanie większej ilości produktu. W drugiej tubie przechowywany jest cukier z prawdziwą laską wanilii, która nie tylko nadaje produktowi przyjemny zapach, ale także podkreśla ekskluzywny charakter produktu.

Opakowania w formie prostopadłościanu przeznaczono na dwa rodzaje cukru sypkiego (biały oraz brązowy), a także cukier w kostkach i cukier w saszetkach. Prostota formy tych opakowań wynika z ich częstego stosowania, które wymusza przedłożenie praktyczności ponad urozmaicenia estetyczne mogące negatywnie wpłynąć na walory użytkowe. Swoją formą opakowania te wyraźnie nawiązują jednak do innych elementów serii i doskonale ją uzupełniają. Seria ANTONINA to produkty unikatowe, co znajduje wyraźne odzwierciedlenie w wyglądzie ich opakowań. Pozwalają one poczuć odrobinę luksusu nawet podczas najprostszych czynności kuchennych.


You Might Also Like

1 komentarze